Points

2018 Points Series will count best 8 out of 10 races.  Please note cancelled or incomplete races will be considered the throw out races.

Click on Class Name for Full Standings.

Meziere Enterprise Electronics Top 5:

 NamePoints
1Ashley Harvey435
2Elliot Franco358
3Craig Dales347
4Scotty Keough279
T5Ashley Deuschle
Heather Elliot
270

Super Comp Top 5:

 NamePoints
1Matt Fischle440
2Brian Fischle371
3Martin Clevenger320
4James Warden315
5Lori Warden282

No-Electronics Top 5:

 NamePoints
1Brent Thalasinos464
2Derrick Hegwood443
3Steve Hannawacker442
4Tim Seymour397
5Louis Mefford355

DNB Engineering Stock/Super Stock Combo Top 5:

 NamePoints
1Ken Etter479
2Chad Langdon476
3Wayne Taylor424
4Tim Seymour424
5Tommy Brown323

Champion Transmission of Thousand Oaks Sportsman Top 5:

 NamePoints
1Charlie Allen471
2Nick Van Horn418
3Candy Larsen363
4Dave Walker338
5Harry Gotts230

Terminator Blocks, Clutches, and Accessories Jr. Dragster 6-9 Top 5:

 NamePoints
1Jacob Hodges444
2Garrett Agnew425
3Aiden Ramos415
4Chase Crandall357
5Ethan Molletti349

Terminator Blocks, Clutches, and Accessories Jr. Dragster 10-12 Top 5:

 NamePoints
1Dylan Hegwood482
2Melanie LaBurn438
3Samantha Pelleterra436
4Macie Gordon416
5Paige Smith394

Terminator Blocks, Clutches, and Accessories Jr. Dragster 13+ Top 5:

 NamePoints
1Tyler Smith492
2Braiden Chesleigh481
3Damon Bustamante470
4Dylan Horridge415
5Derrick Hegwood413

2017 SCEDA Champions:
Meziere Enterprises Electronics: Ashley Harvey
Super Comp : Matthew Fischle
No Electronics:  Brent Thalasinos
DNB Engineering Stock/Super Stock: Ken Etter
Terminator Blocks Jr Dragster 6-9: Travis Hodges
Terminator Blocks Jr Dragster 10-12: Dylan Hegwood
Terminator Blocks 13+: Tyler Smith
For complete 2017 standings in all classes, click here

2016 SCEDA Champions:
Meziere Enterprises Electronics: Katelyn Whynaught
Super Comp : Ryan Diosdado
No Electronics: Chris Davis
DNB Engineering Stock/Super Stock: Ken Etter
Terminator Blocks Jr Dragster 6-9: Katelyn Torres
Terminator Blocks Jr Dragster 10-12 Andrew Manning
Terminator Blocks 13+: Damon Bustamonte
For complete 2016 standings in all classes, click here

2015 SCEDA Champions:
Meziere Enterprise Electronics: Larry Rosenbaum
Super Comp: Gabe Torres
No-Electronics: Evan Kowalski
DNB Engineering Stock/Super Stock Combo: Ken Etter
Terminator Blocks, Clutches, and Accessories Jr. Dragster 6-9: Cy Mitchell
Terminator Blocks, Clutches, and Accessories Jr. Dragster 10-12: Ryan Mason
Terminator Blocks, Clutches, and Accessories Jr. Dragster 13+: Hailey Pierce
For Complete 2015 Standings in all classes, click HERE.

2014 SCEDA Champions:
Meziere Enterprise Electronics – Evan Kowalski
Super Comp – Matt Fischle
No-Electronics – Evan Kowalski
Stk/SS Combo – Brett Brown
Terminator Blocks, Clutches, and Accessories Jr. Dragsters 8-12 Year Olds – Paige Pierce
Terminator Blocks, Clutches, and Accessories Jr. Dragsters 13-17 Year Olds – Gabriel LaBurn
Complete 2014 Points Standings Here 

How Points are Calculated: Click Here